Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kamiolp/domains/investment-accounting.pl/public_html/wp-content/themes/oscend/functions.php on line 73
Kryptowaluty – ROZLICZ KRYPTO! – Investment-Accounting.pl – biuro rachunkowe
Kryptowaluty – ROZLICZ KRYPTO!

Inwestorzy (bez znaczenia jest to, czy prowadzisz działalność gospodarczą, czy grasz na giełdzie jako osoba indywidualna) powinni rozliczać każdą transakcję dokonaną za pomocą kryptowaluty. W rozliczeniu rocznym powinniśmy wykazać nie tylko każdą transakcję zamiany czy to ethereum, czy innej wirtualnej waluty na dolara, euro itd., ale także zamiany jednego altcoina na drugiego. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, musimy wykazać nasze dochody i przychody w druku PIT-36 lub PIT-361. Jeżeli nie prowadzimy biznesu na własną rękę – wystarczy nam PIT-36. Z kolek spółki kapitałowe muszą sięgnąć po CIT-8. Tak naprawdę teraz nie ma żadnego znaczenia, czy za pomocą bitcoina (lub każdej innej kryptowaluty) kupiliśmy inne (realne) waluty, czy może lody na patyku albo sztabkę złota. Wszystko musi być dokładnie rozliczone.

Jeżeli martwisz się prawidłowym rozliczeniem kryptowalut – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: trafiłeś idealnie. Jako profesjonalne Biuro Rachunkowe Investment-Accounting.pl zrobimy to całkowicie za Ciebie! Wystarczy, że posiadasz plik w Excelu (format *.csv) ze wszystkimi swoimi transakcjami (zarówno zakupu, jak i sprzedaży kryptowalut). Ważna jest też data, w ktorej doszło do danej transakcji. PAMIĘTAJ: NA ROZLICZENIE TRANSAKCJI DOT. KRYPTOWALUT Z ROKU 2018 MASZ CZAS DO KOŃCA KWIETNIA 2019 ROKU!

Kto musi się rozliczyć? Do kiedy termin?

TERMIN USTAWOWY:
DO 30.04.2019

Skarbówka nie przepuści żadnej transakcji? Ile wie o nas urząd skarbowy?

Krajowa Administracja Skarbowa właśnie bierze się za użytkowników polskich giełd i kantorów żądając szczegółowych danych o transakcjach przez nich przeprowadzonych. Na chwilę obecną wiemy już, że pisma z KAS dostały polskie giełdy: Bitbay, BTCduke, Coinroom, DGTMarket, Bitmarket24, BitMaszyna, InPay, 4Coins.
O jakie dane prosi Krajowa Administracja Skarbowa (ORGAN PODATKOWO-KONTROLNY)?
1. Oznaczenia użytkowników giełdy/kantoru wymiany kryptowalut oraz podanie posiadanych danych osoby odpowiadającej danemu użytkownikowi
2. Dane e-mail, numery rachunków bankowych, dane osobowe użytkowników niezweryfikowany.
3. Wskazanie historii wymiany kryptowalut, zasilania rachunków i wypłat z serwisu z uwzględnieniem nazw .użytkowników, terminu dokonania transakcji oraz adresu kryptowalutowego użytkownika
4. Wskazanie użytkowników, którzy skorzystali z wypłaty walut wirtualnych za pomocą bankomatów bez użycia karty, wraz z podaniem dat transakcji;
5. Adres kryptowalutowy giełdy
6. Zestawienie adresów kryptowalutowych użykowników z odniesieniem do oznaczeń użytkowników;
7. Zestawienie dokonanych na giełdzie transakcji z uwzględnieniem adresów kryptowalutowych użytkowników biorących udział w poszczególnych transakcjach z podziałem na adresy z których dokonano i na które dokonano transakcji.

Co to oznacza dla standardowego Podatnika? Oznacza to, że Fiskus dowie się o każdej transakcji – będzie znał dokładną datę kiedy sprzedałeś/zakupiłeś kryptowalutę.

MITY DOTYCZĄCE KRYPTO, KTÓRE NIE SĄ PRAWDZIWE: 

NIEPRAWDA: Obowiązek podatkowy zachodzi jedynie, gdy dochodzi do zamiany kryptowaluty na złotówki.
NIEPRAWDA: Dokonywanie sprzedaży w kryptowalutach przy prowadzeniu działalności zobowiązuje zarówno do zapłacenia podatku dochodowego, jak i podatku VAT. 
NIEPRAWDA: Jeśli handlujesz na giełdzie kryptowalutowej i osiągasz z tego tytułu stałe dochody, to musisz założyć działalność gospodarczą. Jeśli sprzedajesz i kupujesz w nieregularnych odstępach czasowych raz na jakiś czas.

Straszą mnie JAKIMIŚ
DRUKAMI PCC i PCC-3

Wydana została indywidualna interpretacja 0111-KDIB4.4014.393.2017.3.PM z której wynika, że nie należy płacić podatku PCC (formularz PCC-3). Zgodnie z poniższą interpretacją jeżeli ktoś mówi Ci, że musisz każdą transakcję rozliczyć za pomocą PCC-3 to jesteś wprowadzany w błąd.
Treść interpretacji: „Wnioskodawca jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej.” (…) W 2014 i 2016 r. Wnioskodawca nabywał jednostki kryptowaluty bitcoin na giełdach kryptowalut, czyli w serwisach internetowych, które oferują usługi polegające na kojarzeniu osób zainteresowanych kupnem i sprzedażą kryptowalut (dalej: „Giełdy kryptowalut”). (…) A zatem, skoro omawiane transakcje sprzedaży praw majątkowych – kryptowalut, będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług (będą z tego podatku zwolnione) to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu zawierania ww. umów (umów sprzedaży, na podstawie których Wnioskodawca będzie zakupywał kryptowaluty). Wobec powyższego, stanowisko Wnioskodawcy należało uznać za prawidłowe.

Jeżeli chcesz legalnie i rzetelnie rozliczyć dochód ze swoich transakcji w kryptowalutach – trafiłeś idealnie! Powierz rozliczenie naszym specjalistom i ciesz się prawidłowym rozliczeniem kryptowalut. Zapomnij o problemach – to my reprezentujemy Ciebie w Urzędzie w razie kłopotów!
1. Przygotuj wszystkie swoje transakcje jako plik w Excelu (*.csv) – musi być to historia transakcji, którą możesz pobrać na każdej giełdzie od swojego brokera.
Jeżeli korzystasz z kilku brokerów – możesz przesłać nam kilka plików CSV, dla nas to bez znaczenia. Istotne jest jedynie zachowanie chronologii zdarzeń w poszczególnych plikach.
2. Prześlij nam plik z transakcjami w celu weryfikacji czy na pewno podejmiemy się Twojego rozliczenia.
Pamiętaj, że kontaktując się z nami możesz uzyskać dodatkowy RABAT! TEL. 534-995-723 / admin@investment-accounting.pl
3. W ciągu 24-48 godzin otrzymasz gotowe rozliczenie w pliku Excel oraz dodatkowo uzupełniony PIT, który należy złożyć we właściwym Urzędzie Skarbowym. 
W przypadku pytań lub problemów – pomagamy za darmo.

Jak wygląda proces rozliczenia KRYPTO?

Ile kosztuje Wasza pomoc? Ile wydam na rozliczenie krypto?

Jako Biuro Rachunkowe Investment-Accounting.pl stosujemy prosty przelicznik:

1 transakcja (bez znaczenia czy jest to zakup czy sprzedaż kryptowalut) = 1,11 zł brutto

W przypadku większej ilości transakcji do rozliczenia możliwa jest negocjacja ceny.

Jako Biuro Rachunkowe Investment-Accounting.pl umożliwiamy naszym Klientom przesyłanie nam dokumentów księgowych przez naszą specjalną Platformę do przesyłu dokumentów. Dzięki temu nasz kontakt z każdym Kontrahentem jest niemalże 24/7 – a w razie nieścisłości zawsze na bieżąco pomagamy.

Artykuł opracował dla Państwa:

Autor: Kamil Al-Janabi
Stanowisko: Główny Księgowy
Dział Płatności i Rozliczeń Investment Accounting
————
TELEFON: +48 534 995 723
E-mail: admin@investment-accounting.pl

Login to WordPress